KAS IR LATVIJAS SKOLU KROSA ČEMPIONĀTS?

Vieglatlētikas kross ir skrējiens šķēršļotā apvidū, kas attīsta izturību, rada vienmērīgu ilgstošu fizisku slodzi sirdij un kāju muskuļiem.

Organizatoru mērķis ir:

  • iesaistīt Latvijas bērnus un jauniešus regulārās skriešanas nodarbībās un dot iespēju piedalīties vieglatlētikas krosa sacensībās;
  • Veicināt vieglatlētikas krosa sacensību regulāru iekļaušanu skolas, pilsētas un novada skolēnu sacensību kalendārā;
  • Noskaidrot labākās skolu komandas U12, U14, U16, U18 un U20 vecuma grupās;
  • Noskaidrot Latvijas čempionus krosā U14, U16, U18, U20 vecuma grupās.

Latvijas čempionāts

Latvijas Skolu krosa čempionātā aicinām pieteikties vispārizglītojošo skolu komandas, kuras cīnīsies 4 atlases posmos par iespēju startēt finālsacensībās, lai noskaidrotu ātrākās Latvijas skolu komandas zēniem un meitenēm 5 vecuma grupās. Šī būs lieliska iespēja aktīvā un azartiskā gaisotnē pārstāvēt savu skolu un iegūt jaunu pieredzi sportā.

Komandas

Komandas tiek veidotas pa dzimumiem – atsevišķi zēnu un atsevišķi meiteņu komandas; Reģionālajos atlases posmos katrā vecuma grupā skolu var pārstāvēt 1 zēnu un 1 meiteņu komanda 4-6 dalībnieku sastāvā. Finālā iekļūs 3 spēcīgākās komandas katrā vecuma un dzimuma grupā.

Individuāli

Atļauts atsevišķi startēt arī dalībniekiem, kas nepārstāv skolu komandu un netiek vērtēti skolu čempionāta ieskaitē. Finālā iekļūs 6 ātrākie dalībnieki katrā vecuma grupā.

Fināls

Finālposmā visās vecuma grupās startē tikai atlases posmos kvalificējušies dalībnieki. Fināla posmā noskaidrosim ne tikai Latvijas čempionus U14-U20 vecuma grupās, bet arī Latvijas vispārizglītojošo spēcīgāko skolu un sporta klubu reitingus.

Piesakies tagad