• Latvijas skolu
    krosa čempionāts
    2021
    (atcelti atlases posmi)

KAS IR LATVIJAS SKOLU KROSA ČEMPIONĀTS?

Vieglatlētikas kross ir skrējiens šķēršļotā apvidū, kas attīsta izturību, rada vienmērīgu ilgstošu fizisku slodzi sirdij un kāju muskuļiem.

Organizatoru mērķis ir:

  • iesaistīt Latvijas bērnus un jauniešus regulārās skriešanas nodarbībās un dot iespēju piedalīties vieglatlētikas krosa sacensībās;
  • Veicināt vieglatlētikas krosa sacensību regulāru iekļaušanu skolas, pilsētas un novada skolēnu sacensību kalendārā;
  • Noskaidrot labākās skolu komandas U12, U14, U16, U18 un U20 vecuma grupās;
  • Noskaidrot Latvijas čempionus krosā U14, U16, U18, U20 vecuma grupās.

Latvijas čempionāts

Latvijas Skolu krosa čempionātā aicinām pieteikties vispārizglītojošo skolu komandas, kuras cīnīsies 4 atlases posmos par iespēju startēt finālsacensībās, lai noskaidrotu ātrākās Latvijas skolu komandas zēniem un meitenēm 5 vecuma grupās. Šī būs lieliska iespēja aktīvā un azartiskā gaisotnē pārstāvēt savu skolu un iegūt jaunu pieredzi sportā.

Komandas

Komandas tiek veidotas pa dzimumiem – atsevišķi zēnu un atsevišķi meiteņu komandas; Reģionālajos atlases posmos katrā vecuma grupā skolu var pārstāvēt 1 zēnu un 1 meiteņu komanda 4-6 dalībnieku sastāvā. Finālā iekļūs 3 spēcīgākās komandas katrā vecuma un dzimuma grupā.

Individuāli

Atļauts atsevišķi startēt arī dalībniekiem, kas nepārstāv skolu komandu un netiek vērtēti skolu čempionāta ieskaitē. Finālā iekļūs 6 ātrākie dalībnieki katrā vecuma grupā.

Fināls

Finālposmā visās vecuma grupās startē tikai atlases posmos kvalificējušies dalībnieki. Fināla posmā noskaidrosim ne tikai Latvijas čempionus U14-U20 vecuma grupās, bet arī Latvijas vispārizglītojošo spēcīgāko skolu un sporta klubu reitingus.

Piesakies tagad